نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خدماتی ویژه فرهنگیان در مرکز خدماتی آموزشی درمانی فرهنگیان یزد (کلنیک درمانی)


به گزارش"علی محمدی" کارشناس روابط عمومی ناحیه یک،در یک روز بهاری وقتی به مرکز خدماتی آموزشی درمانی فرهنگیان مراجعه نمودم با تغییرات بسیار چشمگیری روبه رو شدم پس بر آن شدم تا با رییس مجموعه مصاحبه ای داشته باشم.

مدیر مجموعه جناب آقای دکتر ایمانی پزشک آموزش و پرورش و از نیروهای ارزشمند استان و وزارت می باشند که همیشه می گویند : خدمت برای فرهنگیان که از بهترین ها ونیکان مردم هستند واجب است ، فرهنگیان، قشر بسیار شریف و زحمتکش و اثرگذار جامعه هستند که سرمایه های اصلی ما در دست این دوستان می باشند.

جناب اقای دکتر ایمانی سلام ، برای ما بفرمایید در مرکز آموزشی درمانی فرهنگیان یزد چه خدماتی ارائه می شود؟

بسم االله الرحمن الرحیم ضمن خداقوت به تمامی فرهنگیان معزز و گرانمایه، ما در مرکز آموزشی با این نگاه آمده ایم که خدمات متفاوت به همکاران ارائه و نظر آنها را جلب کنیم تا از زحماتشان قطره ای جبران کنیم و حس رضایت خوبی داشته باشند.این مرکز دارای دو قسمت : 1 – پایگاه سلامت ویژه دانش آموزان است که بصورت فردی یا گروهی مراجعه می کنند و 2- قسمت درمانی و درمانگاه که دارای طبقات و سطوح خدماتی مختلف است. در پایگاه سلامت دانش آموزی کارهایی انجام می شود که در کیفیت آموزشی هم نقش دارد که میتوان بطور تیتر وار بحث بینایی، شنوایی، مشاوره آسیب های اجتماعی و سلامت جسمی دانش آموزان و... است که در تمام کارها از از کارشناسان و پزشکان مخصوص و مجرب استفاده می شود که حتی با هماهنگی علوم پزشکی 2 یونیت مخصوص کارهای بهداشت دهان و دندان دانش آموزان است که به صورت جدی پیگیری و خدمات صورت می گیرد.

در مرکز درمانی در 3 طبقه خدمات خاص ارائه می شود که در طبقه تحتانی مرکز رادیولوژی ، OPG دندان و تمام گرافی هایی که ممکن است گرفته شود که بطور حتم میتوان گفت دستگاه ماموگرافی که در این مرکز می باشد در استان ویژه و بسیار دقیق می باشد.در قسمت دندان پزشکی ما 12 یونیت داریم که 26 دندان پزشک متخصص و عمومی به همکاران محترم خدماتی از قبیل: ایمپلنت، ارتودنسی، تخصص ریشه ، پاتولوژی و تخصص های مورد نیاز در بخش دندان پزشکی با تخفیف ویژه که فقط شامل حال فرهنگیان است ارائه می شود. قسمت بعدی که در طبقه تحتانی است؛آزمایشگاه تخصصی مرکز که بسیار دقیق و شاخص است و در دو شیفت کاری مشغول به کار می باشند و حتی به تعدادی از آزمایشگاههای سطح شهر که دستگاه های خاص ندارند خدمات ارائه می کنند.در بخش عمومی و بستری آقایان و بانوان ؛امکان بستری موقت 10 نفر،وانجام خدمات سرپایی،CPR،نوار قلب و ... با حضور دو پزشک عمومی به فرهنگیان خدمات ارائه می کنند.

در طبقه اول بخش سونوگرافی که با 4 متخصص خوب رادیولوژی خوب استان قرارداد بسته شده در 2 شیفت کاری خدمات سونوگرافی ارائه می شود.شایان ذکر است در مرکز خدماتی درمانی فرهنگیان یزد با بیش از 100 پزشک فوق تخصص و متخصص حاذق و نامی استان قرارداد بسته شده و خدماتی از قبیل : کلنیک قلب،کلنیک زنان ، کلنیک چشم، کلنیک داخلی ،کلنیک ارتوپدی و در آینده بسیار نزدیک کلنیک اطفال و گوش و حلق و بینی فعال می شود.به حمد خدا و تشکر از مدیرکل های دلسوز آموزش و پرورش استان و با تلاش نمایندگان استان و دانشگاه علوم پزشکی در بازدید دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان  کشور مرکز جراحی محدود (دی کلنیک) به ما داده شده و در آینده همزمان در 4 اتاق عمل به مراجعه کنندگان خدمات ارائه خواهد شد و ان شاالله با کمک خیرین هرچه سریعتر مجهز و به بهره برداری خواهد رسید.

جناب آقای دکتر ایمانی حجم مراجعات به این مرکز چطور است؟

خدماتی که در این مرکز به فرهنگیان و آحاد جامعه ارائه می دهیم تقریبا 60 درصد همکاران استقبال کرده اند و در روز میانگین حدود 1100 مراجعه کننده با شعار خدمت به همکاران محترم ارائه می شود که امیدواریم ان شاالله بهترین وشایسته ترین خدمات به همکاران روز به روز ارائه شود. ما در این مرکز برای همکاران شاغل و بازنشسته خدمات ویژه و بعضاً رایگان در بعضی از سطوح و اعمال و ویزیت ها و در بخش پاراکلنیک با توجه به قرارداد با اکثر بیمه های معتبر بیشتر خدمات رایگان است و حتی در بخش دندان پزشکی تا حدود 20 درصد تخفیف ارائه می شود و یا بصورت اقساط و یا معرفی به بانک در کارهای سنگین خدمات ارائه می شود.

آیا خیرین محترم در امر خدمات درمانی با کلنیک فرهنگیان با شما همکاری داشته اند؟

بله قطعا و همیشه ما ممنون زحمات بزرگواران و دریادلان بوده ایم، از مشکلات ما این است که این مرکز بصورت خودگردان هست و از منابع خودمان باید هزینه ها پرداخت شود؛ و خیرین محترم با شکرخدا همیشه در تمامی کارها و خرید تجهیزات و.. ما را یاری کرده اند به عنوان مثال کلنیک چشم پزشکی ما مجهزترین مرکز دیجیتال در استان می باشد که تمام وسایل را یک خیر محترم معلم بازنشسته خریداری و اهدا کرده اند که خدواند به تمام خیرین سلامتی و طول عمر با عزت تری عطا کند

در پایان یک جمله به همکاران محترم بفرمایید.

ابتدا برای تمام همکاران و آحاد جامعه آرزوی صحت و سلامتی داریم و تمامی معلمین و اساتیدی که مراجعه می کنند به این مرکز فرهنگی استاد بنده هستند که افراد ارزشمند و گنجینه نابی می باشند و ان شاالله از ما راضی باشند و مجموعه را متعلق به خودشان بدانند و انتقادات و پیشنهادات خود را به ما منعکس بفرمایند.

آدرس کوتاه: